Ekologické programy 

Praktické informace

• časová dotace = 60 min
• minimální/maximální počet účastníků = 8/15 dětí
• cena za 1 dítě = 20 Kč                                  ... tato cena je dotovaná firmou STEJIKA a platí jen do konce školního roku 2017/18

Programy probíhají primárně jako vnitřní, ve Vašich prostorách. Nemusíte tedy s dětmi nikam jezdit, lektoři přijedou přímo k Vám. Po předchozí domluvě mohou probíhat i venku, na pozemku školky/školy 
- pouze v teplých měsících (květen, červen, září) a za dobrého počasí. 

Návaznost na RVP: pokrývá vzdělávací oblast Dítě a ten druhý, Dítě a společnost, Dítě a jeho svět.
Napomáhá osvojení základních kulturních, ekologických i sociálních hodnot a získání osobnostních postojů. Rozvíjí všechny klíčové kompetence, posiluje spolupráci a komunikaci mezi dětmi.

Vzdělávací programy


1. Proč kočka není pes?

Chceš mít doma zvířátko? A uměl by ses o něj postarat? Hravou formou společně zjistíme, co všechno potřebuje kočka a pejsek, vyzkoušíme si, jak se o ně starat a možná, že se naučíte pár slov z tajné psí a kočičí řeči.

2. Trápení lišky Bystroušky

Příběh o tom, co všechno se může stát, když jde školka na výlet do lesa. Společně si zopakujeme, co do lesa nepatří, které lidské věci působí zvířátkům trápení a proč lišku Bystroušku bolelo bříško. Nakonec pomůžeme žabce vyčistit lesní studánku.

3. Nenažraná popelnice

Žila, byla jedna velká, nenažraná popelnice. Byla celá černá a spolykala, na co přišla... Sklenice, papír, slupky od banánů, rozbitá autíčka. Prostě všechno. Pomoz nám žrouta zastavit a nauč se správně třídit odpad do barevných popelnic.

4. Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

Dokážeš rozlišit, která zvířátka žijí v lese a která ve městě? A víš, že některá mohou bydlet tady i tam? Společně se pokusíme najít pro každé zvířátko ten správný pelíšek i potravu. Při poznávání zvířátek zapojíme všechny smysly!

5. V mraveništi jako doma

Ferda mravenec tě vezme na prohlídku mraveniště. Dozvíš se, kdo je v mraveništi nejdůležitější, co mravenci dělají v létě a co v zimě. Vyzkoušíme si nejrůznější mravenčí dovednosti - spolupráci na cestičce, sběr potravy i péči o mravenčí miminka.

Projektový den

Pojďte s námi za zvířátky

• projektové dopoledne - 4 hodiny (8 - 12 hod)
• maximální počet účastníků = 60 dětí
• orientační cena:
5 000 Kč - při plném zajištění programu lektory STEJIKA, s.r.o.
3 500 Kč - v případě aktivní účasti 3 pedagogů po celou dobu programu

Obsah:
Dopoledne plné her se zaměřením na přírodu a ekologii. Naučte se správě třídit odpad, poznejte, jak žijí zvířátka v lese i ve městě, zjistěte, které bylinky jsou léčivé, otestujte hlavu i sportovně pohybové dovednosti a vyrobte si malý dárek na památku!
Pro děti bude připraveno celkem 6 stanovišť s různými aktivitami, konkrétní náplň je možné přizpůsobit věku dětí a požadavkům školy.

Technické a materiální zajištění:
Program probíhá ideálně ve školní zahradě či na hřišti, na některá stanoviště je třeba zajisti stůl/lavici a židle, na jiná plachtu/deku, aby si děti mohli sednout či kleknout na zem.