O nás

STEJIKA s.r.o. je rodinná firma založená koncem roku 2015 jako sociální podnik. Zavázali jsme se,
že minimálně polovina našich zisků bude investována zpět do rozvoje firmy nebo do sociálně prospěšné činnosti - bezplatné vzdělávání, dobrovolnická činnost aj. Přesnostně zaměstnáváme osoby starší 50 let, dlouhodobě nezaměstnané a maminky po mateřské dovolené. 

Naším hlavním cílem je vybudování chráněných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením
v oblasti poskytování služeb. Rádi bychom ve Strakonicích znovu otevřeli zdravou jídelnu či farmářský bar/kavárnu, kde by mohli pracovat lidé s nejrůznějším postižením. Naší inspirací je například sociální kavárna Bílá Vrána http://www.barbilavrana.cz/.

Zabýváme se neziskovými aktivitami i organizací kulturních akcí s positivním sociálním dopadem. Nabízíme zpracování grantových žádostí v oblasti vzdělávání, kultury i investičních projektů. Naše firma se věnuje také vzdělávání, nabízíme firemní kurzy, individuální vzdělávání a provozujeme půjčovnu historických kostýmů. Pomocí této činnosti chceme vytvořit finanční rezervy pro plánovaná chráněná pracovní místa a naplnit tak hlavní cíl naší společnosti. 

Více informací naleznete v záložce Oblasti činností.

Zakladatelé firmy

Ing. Ivana Kadochová

  • grantové žádosti, firemní a individuální vzdělávání
  • 8 let praxe ve vedení vzdělávací společnosti (BFZ o.p.s - Jihočeský kraj), 15 let praxe ve státní správě (ochrana životního prostředí), psaní grantů, hodnotitel projektů z EU

Mgr. Štěpánka Kadochová

  • projekty pro školy, kulturní akce, půjčovna kostýmů
  • vystudovala ekologii na UK v Praze, 7 let praxe v ekologické výchově a vzdělávání dětí i dospělých (Ekocentrum Koniklec - Praha, Envicentrum PROUD - Horažďovice), dobrovolnické projekty (ve spolupráci s TAMJDEM o.p.s.).

Spolupracovníci

Jana Havlíčková
grafik a webmaster, koordinátorka kulturních akcí

Radek Lenemajer
lektor PC kurzů, IT poradenství

Mgr. Eliška Hynková
psychologické a karierní poradenství